Kargo ve Taşıma Bilgileri

Kargo ve Teslimat

Websitemizde siparişiniz onaylandıktan ve size onay mail’i geldikten sonra ürün/ürünleriniz hazırlanır ve 3 iş günü içerisinde siparişiniz kargoya teslim edilir. Sonrasında ikamet ettiğiniz bölgeye göre 1-3 iş günü içinde size teslimatı gerçekleşmiş olacaktır.

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında mutlaka kimlik belgesi bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

Kargo çalışmasına göre, teslimat adresinde değilseniz kargo görevlisi “ZİYARET NOTU” bırakmaktadır. Bu durumda kargoyu sizin, ilgili kargo firması ile görüşüp ofislerinden teslim almanız gerekecektir. Teslim aldığınız ürünler kargo yerinizden ayrıldıktan sonra eksik çıkarsa, sipariş numaranızı da belirterek ve kargo durumunu bilgi@samkamakina.com adresine bildirebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda, zarar samkamakina.com.tr tarafından karşılanır.

Zarar görmüş paket durumunda;
– Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak, teslimatçı kargo firmasına ‘teslimat tutanağı’ tutturulmalıdır.
– Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
– Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir.
– Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
– Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda samkamakina.com.tr‘a bildirilmelidir.